512 078 015, 074 811 54 51 info@domnawzgorzu.pl

Dzień 1

Czarna Góra (1,9 km) – wjazd kolejką krzesełkową + wejście na szczyt z wieżą obserwacyjną (1h), Turystyczna trasa podziemna (była kopalnia uranu) (1h), Jaskinia Niedźwiedzia (6 km od domu) (2 godziny – dojazd i zwiedzanie)

Dzień 2

Wyjazd do Międzygórza (10 km) – można też pieszo przez góry (wjazd kolejką na Czarną Górę a potem 4 km pieszo w dół. Urocze dziewiętnastowieczne miasteczko w samym środku górskiej kotliny. Jedyne miasteczko w Polsce w całości zbudowane w stylu Tyrolskim. Najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika, Ogród Bajek – tajemnicze miejsce z rzeźbami postaci z bajek zbudowane przez niemieckiego leśniczego jeszcze w XIX wieku. Sanktuarium „Marii Śnieżnej” na szczycie góry Igliczna, wejście na Śnieżnik (drugi co do wysokości szczyt polskich Sudetów), z którego rozciąga się piękna panorama całej Kotliny Kłodzkiej. Pod szczytem schronisko – miejsce odpoczynku dla strudzonych wędrowców.

Dzień 3

Basen kryty w Stroniu Śląskim (4km) lub zalew w Stroniu Śląskim (4km) – w lecie można spędzić tam nawet cały dzień na pływaniu, opalaniu się, wędkowaniu a nawet sportach wodnych takich jak wind-surfing, a po południu wizyta w Lądku Zdroju (10 km) –najstarszym uzdrowisku na ziemiach Polskich

Dzień 4

Złoty Stok (25km) – kopalnia złota – zwiedzanie podziemi wraz ze spływem podziemną rzeką. „Skalisko” – jeden z największych w Polsce parków wspinaczkowych. Przejażdżki na tzw. „tyrolce” zapierające dech w piersiach.

http://skalisko.eu/

Dzień 5

Jazda konna w Stroniu Śląskim (4 km), jazdy bryczką w Siennej(1 km). W zimie kulig, Rajd po dzikich ostępach leśnych samochodami terenowymi i quadami – zabawa dla całej rodziny.

Dzień 6

Bystrzyca Kłodzka (12 km) – Muzeum Zapałek (jedyne na Dolnym Śląsku), zabytkowe baszty – tu kręcono sceny z Czterech Pancernych, Polanica Zdrój (20 km) – wody, pijalnia, park zdrojowy gdzie można zagrać w szachy wielkości człowieka,

Dzień 7

Wyjście w góry – od domu przez las (grzyby) do bacówki na zakup oscypków.

Dzień 8

Kłodzko (25 km). Stolica Kotliny Kłodzkiej – „Turystycznego Hrabstwa Kłodzkiego”. Liczne zabytki średniowieczne ale przede wszystkim jedna z największych zachowanych twierdz na ziemiach polskich. Dziesiątki kilometrów lochów do zwiedzania pod twierdzą, a wreszcie przejście podziemne pod całym miastem prowadzące na tyły kościoła parafialnego – trasa turystyczna z „różnymi atrakcjami i niespodziankami”.

Dzień 9

Górskie trasy rowerowe w okolicach Stronia Śląskiego – dobrze przygotowane i oznakowane

Dzień 10

Duszniki (30 km) – barokowa, drewniana papiernia. Wciąż czynna, , Kaplica czaszek w Czermnej (40 km), Kudowa Zdrój (40 km) – Aqua Park.

Dzień 11

Wycieczka do Czech (15 km) – skalne miasto i mini safari, a także zakupy

Dzień 12

Wambierzyce (40 km) (Bazylika, ruchoma szopka z XVIII wieku)

Dzień 13

Wycieczka do Wrocławia (120 km) (Stare miasto, rynek, ZOO, ogród botaniczny, liczne kościoły i zabytki), po drodze Kamieniec Ząbkowicki (50 km) – największy zamek na świecie (letnia rezydencja Marianny Orańskiej)

Dzień 14

Czeska Praga (tylko 190 km!), po drodze Hradec Kralove (ok. 100 km)